kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli


X edycja projektu "Młodzież i pierwsza pomoc"

    W dniu 19.02.2018r. już po raz dziesiąty rozpoczęto systemowe kształcenie z zakresu pierwszej pomocy, które jest kontynuacją projektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli i Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli pn. "Młodzież i pierwsza pomoc". Otwarcia dokonał Komendant Powiatow PSP w Zduńskiej Woli - mł. bryg. Mariusz Rosiński.
    Inaugurację projektu zaszczycili swoją obecnością Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi - st.bryg. Jarosław Wlazłowski, Koordynator ratownictwa medycznego Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi - lek. med. Ignacy Baumberg, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego - Jolanta Zięba-Gzik, Starosta Zduńskowolski - Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski - Marcin Łabędzki, Kierownik Referatu ds. Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa - Leszek Błaszczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - Joanna Jarosławska, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Henryk Waluda.
    Systemowe kształcenie z zakresu pierwszej pomocy ma na celu zapoznanie młodzieży z przedostatnich klas szkół średnich naszego powiatu z procedurami udzielania pierwszej pomocy oraz elementem edukacyjnym dotyczącym transplantologii. Projekt zawiera przede wszystkim praktyczne zajęcia od podstawowych zachowań w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy po bardziej skomplikowane techniki ratownicze jak np.: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, obsługa defibrylatora, udzielanie pierwszej pomocy po wyziębieniu organizmu. Głównym atutem zajęć prowadzonych w ramach tego projektu to około 1000 młodych osób /co rok/ zapoznanych z technikami umożliwiającymi ratowanie zdrowia a nawet życia ludzkiego, które w Polsce są tak słabo znane i propagowane. Realizację projektu wspiera finansowo od kilku lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu, dzięki któremu możliwy jest zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do szkolenia młodzieży.


zobacz galerię(108 kB)  
 
 
 
POWRÓTZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.