kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli


Jubileuszowy Finał X edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc"

    Projekt Młodzież i Pierwsza Pomoc jest to jedyna w województwie łódzkim i w kraju inicjatywa, w której Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli oraz Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli wspólnymi siłami przystąpiły do kształcenia młodzieży w zakresie pierwszej pomocy.
    W dniu 26.04.2018r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, odbył się jubileuszowy finał X edycji projektu "Młodzież i pierwsza pomoc" na którym obecni byli m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP - st.bryg. Jarosław Wlazłowski, Starosta Zduńskowolski - Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski - Marcin Łabędzki, Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego - Janusz Kochelski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Krystyna Niewiadomska, Inspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - Anna Kołomak, Kierownik Referatu ds. Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa - Leszek Błaszczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji - Joanna Jarosławska, Dyrektor Biura Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Zduńska Wola - Dariusz Linowiecki oraz Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli - insp. Małgorzata Mączyńska.
    Całość nie byłaby możliwa, gdyby nie inicjatorzy przedsięwzięcia, którzy od 10 lat pielęgnują i starają się, żeby inicjatywa przynosiła wymierne efekty a są to: Joanna Jarosławska, Leszek Błaszczyk, dr Ignacy Baumberg.
    Od inicjatywy do realizacji potrzeba jeszcze wsparcia i chęci współpracy, której przez te 10 lat nie odmówili wieloletni sponsorzy i promotorzy tej akcji tj.: Starosta Zduńskowolski - Wojciech Rychlik, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruch Drogowego w Sieradzu - Henryk Waluda. W ramach wsparcia Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w łodzi - st.bryg. Jarosław Wlazłowski przekazał na potrzeby projektu 2 fantomy do ćwiczeń z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej jak również docenił ciężką pracę naszych kolegów strażaków w postaci indywidualnych nagród finansowych. Nagrody za cykliczne kształcenie młodzieży otrzymali: mł.kpt. Robert Bednarek, asp. sztab. Maciej Wojnar, kpt. Konrad Filipczak, mł.asp. Dariusz Zalewski, mł.asp. Rafał Rozmarynowski, mł.asp. Maciej Strąk.
    Finał miał formę inscenizowanego wypadku sprawdzającego umiejętności nabyte przez młodzież w trakcie uczestnictwa w szkoleniu. Podczas finału nastąpiło wręczenie podziękowań osobom które w istotny sposób wpłynęły na rozwój projektu "Młodzież i pierwsza pomoc" oraz dyplomów dla 665 tegorocznych uczestników szkolenia. Uroczystość jubileuszu uświetnił koncert połączony z elementem edukacyjnym dla młodzieży z zakresu bezpieczeństwa wykonany przez zespół "Kapela PSP" z Sieradza.


 
 

zobacz galerię(108 kB)  
 
 
 
 
POWRÓTZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.