kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli

OGŁOSZENIAŻyczenia z okazji Dnia Strażaka
Informacja o zbędnych i zużytych składnikach majątku


Wykaz zbędnych i zużytych składników majątku   (456kB).


 


Nabór do PSP


Kształcenie w PSP - film promocyjny
 
(456kB)


 
Informacja pt. "Strażak to więcej niż zawód" (456kB)
 
Wytyczne dotyczace procesu postepowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegajacych sie o przyjecie do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej (256kB)
 
Test sprawności fizycznej (256kB)
 


Ogłoszenie o naborze do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Zduńskiej WoliAktualnie nie są prowadzone postępowania kwalifikacyjne w ramach naboru do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli.


 

 Broszura informacyjna "Kupuj swiadomie"
 

(456kB)


 


Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszyInspektor Ochrony Danych (IOD)


W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych: mł.asp. Emil Sobczyk, tel. służb. 42 6315162, adres e-mail: iod@straz.lodz.pl, adres: (KW PSP w Łodzi, ul. Wólczańska 111/113, 90-521 Łódź)

Osoby uczestniczące w działaniach ratowniczo-gaśniczych - KLAUZULA INFORMACYJNA (256kB)
 
Obsługa zgłoszenia alarmowego o zdarzeniu - KLAUZULA INFORMACYJNA (256kB)
 
Filmy edukacyjne dla dzieci


Film edukacyjny - "Pożar w domu lub w szkole" (456kB)
 
Film edukacyjny - "Wzywanie pomocy " (456kB)
 
Film edukacyjny - "Znaki ewakuacyjne" (456kB)
 Stanowisko PSP dotyczące "lampionów szczęścia" (256kB)
 

Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniami wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych (256kB)
 
Zbiorczy wykaz firm zajmujących się likwidacją rojów i gniazd owadów błonkoskrzydłych na terenie powiatu zduńskowolskiego (256kB)
 
Zbiorczy wykaz firm zajmujących się likwidacją rojów i gniazd owadów błonkoskrzydłych na terenie województwa łódzkiego
NIE DLA CZADU!!! - zobacz ulotkę informacyjną (108 kB)
 

Ulotka informacyjna "W obliczu powodzi" (516 kB)
 

ZAGROŻENIE - Śnieg na dachu

Śnieg na dachu to zimą zjawisko tak powszechne, że praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Jest niestety często groźnym obciążeniem dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden m2 śniegu o przeciętnej gęstości i grubości około 15 cm może ważyć około 50 kg (dla porównania - podobne obciążenia na więźbę dachową mają dachówki betonowe i ceramiczne). Należy pamiętać także, że mokry śnieg jest cięższy od białego puchu. Śnieg zalegający na dachach może stać się przyczyną tragedii, zwłaszcza, gdy pozostaje nieusunięty z płaskich dachów i dachów w dużych centrach handlowych. Jeśli administratorzy tego nie dopilnują, mogą spodziewać się mandatu lub nawet zamknięcia obiektu. Właściciele i zarządcy obiektów o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 budynków mają obowiązek przeprowadzenia dwa razy w ciągu roku kontroli stanu technicznego swoich obiektów. Czy jest to przestrzegane, sprawdzają inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do usuwania z dachów śniegu i lodu. W okresie odwilży, nawet kilkucentymetrowa warstwa śniegu robi się ciężka i często zamienia się w lód. To jest bardzo niebezpieczne dla konstrukcji dachów płaskich. Dotyczy to m.in. hipermarketów, hal produkcyjnych lub hal wystawienniczych. Zgodnie z art. 61 pkt 2 prawa budowlanego właściciel lub zarządca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego w razie wystąpienia zdarzeń mających lub mogących mieć wpływ na uszkodzenie obiektu lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, które może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, mienia lub środowiska: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie. Za właścicieli są uważane nie tylko osoby czy firmy, które dysponują wyłącznym prawem własności, ale też współwłaściciele, użytkownicy wieczyści czy instytucje mające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu. Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie odśnieżania hali w Katowicach, doprowadziło do zarwania się dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych. Niebezpieczne dla zdrowia i życia są także lodowe sople i nawisy śniegowe. Trzeba je bezwzględnie usuwać na bieżąco, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi. Źródło: KG PSP


Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego z dnia 30 stycznia 2006 roku w sprawie ogłoszenia rozporządzenia porządkowego Nr 13/06 w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych (61,4kB)
 

W dniu 29.04.2009 od godz. 1400 uruchomiona została infolinia, która udziela wszelkich informacji w zakresie wirusa grypy świń. Na pytania odpowiadać będą eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Numery telefonów stacjonarnych:

1. (22) 54 21 412 - czynny całodobowo
2. (22) 54 21 413 - czynny od 800 do 1600
3. (22) 54 21 414 - czynny od 800 do 1600

Ulotka informacyjna(175kB)
Zabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.