kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli

ZDARZENIA 2016


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Pożar w pomieszczeniach piwnicznych budynku wielorodzinnego

  W dniu 18.02.2016r. około godz. 2140 w miejscowości Zduńska Wola przy ul. Getta Żydowskiego miał miejsce pożar czterech pomieszczeń na poziomie piwnicy w bloku mieszkalnym. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu ognisk pożaru, podaniu 2 prądów gaśniczych wody w natarciu do pomieszczeń objętych pożarem, przewietrzeniu i oddymięniu ciągów komunikacyjnych oraz ewakuacji mieszkańców całego bloku. Po zakończeniu wyżej opisanych czynności dokonano sprawdzenia każdego lokalu w budynku na zawartość tlenku węgla. Pomiary nie wykazały zagrożenia dla lokatorów dlatego mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 4 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, jeden zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Sieradzu oraz 3 zastępy z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu zduńskowolskiego.
 
  zobacz galerię (autor zdjęć Michał Kubiak) (108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


Pożar hali magazynowej

  W dniu 22.03.2016r. około godz. 2238 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w hali magazynowej w miejscowości Wojsławice gm. Zduńska Wola. Po dojeździe pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej do miejsca pożaru okazało się, że ogień wydostaje się z dachu budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano kolejne siły i środki oraz utworzono dwa punkty czerpania wody. Prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczcyh utrudniały informacje otrzymane od pracowników zakładu o możliwości występowania wewnątrz hali butli z acetylenem. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała prawie 13 godzin. W działaniach brało udział: 6 zastępów z JRG KP PSP w Zduńskiej Woli, 1 zastęp z JRG KP PSP w Sieradzu, 10 zastępów z jednostek OSP w KSRG z Janiszewic, Korczewa, Zborowskich, Szadku, Wilamowa, Choszczewy i Zapolic oraz 3 zastępy z jednostek OSP spoza KSRG Wojsłąwice, Kromolin Stary i Przatów. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie hali magazynowej.
 
  zobacz galerię (108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNAZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.