kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli

ZDARZENIA 2013


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Tragiczny w skutkach wypadek drogowy

  W dniu 01.06.2013r. około godz. 1221 w miejscowości Ostrówek gm. Zduńska Wola na prostym odcinku drogi krajowej nr 12/14 doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego m-ki Volkswagen, autobusu i samochodu ciężarowego z naczepą. Kierujący samochodem osobowym m-ki VW Golf podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym z naczepą, który następnie uderzył w bok jadącego prawidłowo autobusu, po czym zjechał z drogi do rowu uderzając w drzewo. Samochodem osobowym VW Golf podróżowało 5 osób, autobusem 7 pasażerów i kierowca, samochodem ciężarowym 1 osoba. W wyniku wypadku siedem osób zostało rannych a dwie poniosły śmierć nam miejscu zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy z KP PSP w Zduńskiej Woli, KP PSP w Łasku, JRG nr 4 oraz JRG nr 5 KM PSP w Łodzi, JRG Stryków, OSP Szadek, OSP Janiszewice, OSP Choszczewo, OSP Zborowskie, OSP Korczew, OSP Wojsławice oraz cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego.
 
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek przy pracach w gospodarstwie rolnym"

  W dniu 30.03.2013r. około godz. 1700 w miejscowości Grzybów gm. Szadek podczas prac w gospodarstwie rolnym w wyniku niestrożności podczas obsługi ładowacza "cyklop" doszło do wciągnięcia nogi w wałek zdawczy mocy ciągnika rolniczego. W związku z brakiem możliwości uwolnienia poszkodowanego zaszła konieczność amputacji kończyny dolnej pod kolanem by móc przekazać poszkodowanego zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego LPR. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Łodzi. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, jeden zastęp z jednostki OSP /KSRG/ w Szadku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia podobnych prac w gospodarstwach rolnych.
 
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie sam. osobowego z sam. dostawczym"

  W dniu 08.03.2013r. około godz. 1603 w miejscowości Kotlinki gm. Szadek doszło do tragicznego w skutkach zderzenia sam. osobowego z sam. dostawczym. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi, kierujący sam. osobowym m-ki Skoda Fabia nie opanował pojazdu podczas manewru wyprzedzania rowerzysty, wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód m-ki Mercedes Sprinter. W wyniku wypadku trzy osoby odniosły obrażenia w tym jedna śmierć na miejscu zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, jeden zastęp z jednostki OSP /KSRG/ w Szadku, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
 
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNAZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.