kppsp21@straz.lodz.pl | Tel. 0-43 823 41 81   
            Strona Główna               Porady               Historia                Galeria                 Przetargi             Współpraca            Kontakt

 »  Menu Główne
+ Kierownictwo
+ Wydziały
+ JRG
   > Zmiana I
   > Zmiana II
   > Zmiana III
+ Ogłoszenia
+ Wyposażenie
+ Statystyki
+ OSP
+ Sport
+ Wydarzenia
+ Z życia JRG
+ Linki
  
  

 »  Serdecznie witamy na stronie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli

ZDARZENIA 2012


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


"Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym"

  W dniu 04.10.2012r. około godz. 1530 w Zduńskiej Woli przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Zielonej doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze w kamienicy. Strażacy ewakuowali mieszkańców budynku i szybko opanowali pożar w wyniku którego spaleniu uległo wyposażenie mieszkania. Pomocy medycznej udzielono lokatorom mieszkania próbującym gasić pożar. W działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, cztery zastępy jednostek OSP w KSRG (Janiszewice, Szadek, Korczew), dwa patrole Policji oraz jeden Zespół Ratownictwa Medycznego.
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie samochodu osobowego i dostawczego"

  W dniu 22.08.2012r. około godz. 1226 w Zduńskiej Woli na skrzyżowaniu ulic Długiej/Moniuszki samochód dostawczy m-ki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym m-ki Fiat. W wyniku wypadku 2 osoby zostały poszkodowane. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie dwóch samochodów osobowych"

  W dniu 12.08.2012r. około godz. 1824 na drodze wojewódzkiej nr 710 (odcinek Szadek- Rossoszyca) w miejscowości Boczki Stare, gm. Szadek doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem osobowy m-ki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym w kierunku Szadku samochodem m-ki Kia. W wyniku wypadku 6 osób zostało poszkodowanych w tym trójka dzieci. Obrażenia sprawcy były na tyle poważne, że zmarł w szpitalu. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, jeden zastęp z jednostki OSP Szadek (KSRG), trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
 
  Więcej informacji oraz galeria na www.rossoszyca.pl w zakładce aktualnościPOWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych"

  W dniu 10.08.2012r. około godz. 1144 na trasie Zduńska Wola - Zapolice w miejscowości Poręby gm. Zduńska Wola doszło do groźnego zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochód osobowy m-ki Opel jadący z przyczepą od strony Zapolic w kierunku Zduńskiej Woli zjechał na lewy pas ruchu. Pojazd jadący z przeciwka m-ki Skoda chcąc uniknąć zderzenia również zjechał na lewy pas ruchu, niestety samochody zderzyły się czołowo lewymi stronami. W wyniku wypadku 7 osób zostało poszkodowanych. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
  zobacz galerię(108 kB)POWRÓT DO GÓRY OKNA


Pożar Karczmy "We Młynie"

  W dniu 12.05.2012r. około godz. 0853 w m. Czechy, gm. Zduńska Wola doszło do bardzo dużego pożaru karczmy "We Młynie". Akcja ratowniczo-gaśnicza polegała na podaniu 10 prądów gaśniczych wody w natarciu ze stanowisk naziemnych oraz 3 prądów gaśnicze wody w natarciu ze stanowisk z podnośników hydraulicznych. Dodatkowo dwa prądy gaśnicze wody w obronie podano na pobliski, bezpośrednio zagrożony budynek restauracji "Scarabeus" oraz ustawiono kurtyny wodne schładzające dwa zbiorniki wypełnione gazem propan-butan o łącznej pojemności 10000 litrów. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 7 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, po 2 zastępy z sąsiednich Komend Powiatowych PSP w Sieradzu i Łasku, 9 zastępów z jednostek OSP w KSRG oraz 2 zastępy z jednostek OSP spoza KSRG z terenu powiatu zduńskowolskiego. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 9 godzin a brało w niej udział 75 strażaków ratowników. W wyniku pożaru budynek karczmy "We Młynie" uległ całkowitemu spaleniu, nikt nie odniósł obrażeń. Dzięki prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej udało się obronić budynek restauracji "Scarabeus" oraz zbiorniki z gazem propan-butan.


kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Tragiczny w skutkach wypadek - zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych"

  W dniu 01.04.2012r. około godz. 2227 w Zduńskiej Woli na prostym odcinku ul. Łaskiej doszło do tragicznego w skutkach zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Kierujący Oplem Vectrą jadąc prawdopodobnie ze znaczną prędkością od strony centrum miasta z niewiadomych przyczyn uderzyło w Toyotę Corollę jadącą w przeciwnym kierunku, której kierowca próbował skręcić w lewo na ul. Jagiełły. Zderzenie samochodów było tak silne, że Toyota po odbiciu uderzając w przydrożne drzewo ścieła je na wysokości koron. W wyniku wypadku pasażerka Toyoty poniosła śmierć na miejscu a kierujący jak się potem okazało zmarł w szpitalu. Podróżujący Oplem młodzi mężczyźni przebywają w szpitalu z ciężkimi obrażeniami. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.


kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 
kliknij aby powiększyć
 

 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 

 
 
POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie busa z samochodem osobowym"

  W dniu 17.03.2012r. około godz. 1348 w miejscowości Kromolin Stary gm. Szadek, bus przewożący 16 piłkarzy oraz trenera i opiekuna drużyny zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg gdzie kierująca Toyotą Yaris chciała skręcić w lewo, a w tym samym czasie kierowca busa którym podróżowało łącznie 19 osób podjął manewr wyprzedzania. Bus uderzył w Toyotę, kierujący busem stracił kontrolę nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam dachował w przydrożnym rowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli, jeden zastęp z Jednostki OSP Szadek (KSRG) oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Janiszewice (KSRG). W działaniach ratowniczych brało udział również 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz dwa śmigłowce z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja. Na miejscu zdarzenia była również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi oraz starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. W wyniku wypadku dwie osoby najciężej ranne (jedna z urazem kręgosłupa w odcinku szyjnym, druga z raną szarpaną szyi) zostały przetransportowane przez LPR do szpitala w Łodzi. Pozostałe szesnaście osób z obrażeniami ogólnymi zostało przewiezionych do szpitali w Zduńskiej Woli, Sieradzu, dwie osoby odmówiły hospitalizacji.


kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Łabędź przymarznięty do kry lodowej"

  W dniu 02.02.2012r. około godz. 1128 zduńskowolscy strażacy udali się do miejscowości Kalinowa gm. Zapolice gdzie w skutek panującej od kilu dni bardzo niskiej temperatury łabędź przymarzł do kry lodowej na rzece Widawce. Po uwolnieniu ptak zabezpieczony przed wychłodzeniem został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. W działaniach brały udział dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli.


kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
POWRÓT DO GÓRY OKNA


"Wypadek drogowy - zderzenie czterech samochodów"

  Do wypadku doszło 25.01.2012r. około godz. 0940 na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Suchoczasy gm. Zduńska Wola. Kierujący samochodem Mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem na ślizgiej nawierzchi w wyniku czego urawał lusterko w jadącym w przeciwnym kierunku Mercedesie i wpadł do pobliskiego rowu. Kierujący samochodem osobowym Volkswagen widząc to zdarzenie zaczął hamować, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem Renault. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemy samochodem Mitsubishi, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli.


kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
kliknij aby powiększyć
 
 
POWRÓT DO GÓRY OKNAZabrania się kopiowania i używania treści, grafiki oraz kodu html bez zgody administratora.